Honda CR-V: Wymiana uszkodzonej opony
Jeżeli opona zostanie przebita podczas jazdy, należy chwycić pewnie kierownicę i powoli hamować w celu stopniowego zredukowania prędkości. Następnie należy się zatrzymać w bezpiecznym miejscu. Przebitą oponę należy zastąpić kołem dojazdowym. Należy jak najszybciej skontaktować się z serwisem w celu naprawy lub wymiany pełnowymiarowej opony.
1. Zaparkować pojazd na twardym, poziomym podłożu o dobrej przyczepności i zaciągnąć hamulec postojowy.
Wersje z bezstopniową skrzynią biegów
2. Ustawić dźwignię zmiany biegów w położeniu (P).
Wersje z ręczną skrzynią biegów
2. Ustawić dźwignię zmiany biegów w położeniu (R).
Wszystkie wersje
3. Zaciągnąć hamulec postojowy.
4. Włączyć światła awaryjne i ustawić wyłącznik zapłonu w położeniu BLOKADA (0)*1.
*1: Wersje z systemem dostępu bezkluczykowego mają przycisk ENGINE START/STOP zamiast wyłącznika zapłonu.
Środki ostrożności związane z kołem dojazdowym: Należy dokonywać okresowych kontroli ciśnienia w kole dojazdowym. Opona powinna być napompowana powietrzem o określonym ciśnieniu.
Wymagane ciśnienie: 420 kPa (4,2 bara)
Podczas jazdy z założonym kołem dojazdowym nie należy przekraczać prędkości 80 km/h. Jak najszybciej należy założyć oponę o rozmiarze standardowym.
Koło dojazdowe wraz z oponą jest przeznaczone do użycia wyłącznie dla danej wersji. Nie należy ich używać w innym pojeździe. W pojeździe nie należy montować koła dojazdowego lub opony innego typu.
Nie należy montować łańcuchów na kole dojazdowym.
Po przebiciu przedniej opony, na której były zamontowane łańcuchy, należy zastąpić ją jedną z opon tylnych, a koło dojazdowe zamontować z tyłu. Należy wymontować przebitą oponę i zastąpić ją pełnowymiarową oponą wymontowaną z tyłu.
Następnie należy zamontować łańcuchy na koła na przedniej oponie.
Koło dojazdowe zapewnia mniejszy komfort jazdy i ma gorszą przyczepność niż zwykłe koło. Podczas jazdy zachować szczególną ostrożność.
W samochodzie nie można nigdy montować jednocześnie więcej kół dojazdowych niż jedno.
Koło dojazdowe jest mniejsze niż pełnowymiarowe koło zapasowe. Zamontowanie dojazdowego koła zapasowego powoduje zmniejszenie prześwitu pojazdu.
Niektóre przeszkody drogowe, a także progi zwalniające mogą spowodować uszkodzenie podwozia pojazdu.
Upewnić się, że wszystkie przedmioty przewożone w bagażniku lub znajdujące się częściowo na fotelach trzeciego rzędu są prawidłowo zamocowane.
Nieprzymocowane przedmioty mogą się przemieścić do przodu podczas gwałtownego hamowania.